Kalendář akcí VHT Přerov 2017

Vedoucí  (Download pdf verze)

Leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

1993  1994  1995  1996 1997  1998  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

2018

Leden

ne 1.1. 26. Novoroční výstup na Čekyňský kopecCA (PT) /12

Hvězdicový výstup na Čekyňský kopec* libovolná trasa* L* KČT TJ Spartak Přerov, Květoslav Bartošík* setkání u Památníku nad Přerovskou roklí 10 - 14 hod

út 3.1. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí  

so 7.1. 40. Zimní výstup na HelfštýnCA (PT) /

Hvězdicový výstup na hrad Helfštýn do 12 hod* libovolná trasa* L* KČT SK Přerov* vlak 8:26 hod

so 7.1. 1. Zimní kondiční běhy (B) /0

Délka 5 a 10 km* Petr Jakubíček* Sraz v 9 hod lávka u tenisu v Přerově

so 14.1. 1. Velké Karlovice na běžkách (LT) /5

Velké Karlovice* přímo od nádraží vedou upravené běžkařské okruhy, každý si může vybrat dle své kondice* L* Jiří Balcárek ml.* vlak v 6:05 hod

ne 15.1. 7. Zimní běh podél Bečvy (B) /1

Grymov, Obecní stodola* délka 10 km* Salix Grymov* prezentace 9-10:45 hod, start v 11:00 hod* vlastní auto 10 hod

so 21.1. 1. Rabštejn na běžkách (LT) /9

Trasa: Nový Malín - Hvězda - Rabštejn (12 km – hospoda) – Hvězda – Traťovka – Anenský dvůr – Vikýřovice (popř. Šumperk) – 26 km (28 km)* SO* Jiří Balcárek ml.* vlak 7:08 hod

čt-út 26.-31.1. 47. Lyžařský přejezd Jizerských horCA (LT) /16 Foto z akce

Jizerka* túry polehku v upravených stopách* 6 dnů* Jiří Balcárek ml., KČT Jablonec n. N.* vlak 4:59 hod* startovné 2670 Kč (5 noclehů s polopenzí) do 25.12., možnost kratšího pobytu

 

Únor

so 4.2. 1. Zimní kondiční běhy (B) /0

Délka 5 a 10 km* Petr Jakubíček* Sraz v 9 hod lávka u tenisu v Přerově

so-ne 11.-12.2. Orlická 60+70 (LT) /Seznam (47) Foto z akce Foto z akce

1. Číhalka - Šerlich – Pěticestí – Hanička – Orlická chata (nocleh), 2. Mladkov - Suchý vrch - Červenovodské sedlo - Buková hora - Štíty* 2 dny, 60 až 70 km* SO, L* Tomáš Beránek* bus 5:30 hod restaurace Parník* startovné 780 Kč (doprava, polopenze) do 15.12., pro členy sleva 50 Kč

čt 16.2. 2. Setkání na lezecké stěně v Prostějově (VHT) /0

Vhodné pro příznivce via ferrat a lehkých lezeckých terénů* L* Marie Götthansová* 18:00 hod Základní škola Dr. Horáka na ulici Dr. Horáka 24 v Prostějově

st 15.2. 6. Jesenícký skimaraton (LT) /3

Ramzová - Keprník - ČHS - Praděd - ČHS - Kouty n. D.* 42 km, 1300 m převýšení* O* Karel Ludvík* vlak 6:35 hod

út 21.2. Výroční členská schůze* Restaurace Bečva 17:00 hod, členské příspěvky od 16:30, zpráva o činnosti a hospodaření, občerstvení

so-po 25.-27.2. 8. Přejezd Krkonoš a Jizerek (LT) /Seznam (12) Foto z akce

Trasa: 1. Pec p. Sn. – Lyžařská bouda – Luční bouda – Sněžka – Špindlerova – Bradlerovy boudy, nocleh, 2. Bradlerovy boudy – Sněžné jámy – Srenica – Vosecká bouda – Harrachov – Jakušice - Kořenov, nocleh, 3. Kořenov – Jizerka – Smědava – Knajpa – Nová Louka - Bedřichov* 3 dny* O* Karel Ludvík, Juráš Balcárek* vlak 4:59 hod* záloha 1200 Kč (ubytování s polopenzí Brádlerovy boudy a penzion Karlos) do 3.12., max. 12. lidí

so 25.2. 24. Rohalovská desítkaCA (B) /1

Prusinovice* délka 12,6 km* prezentace 9-11:15 hod v tělocvičně, start ve 12:00 hod u Kulturního domu* vlastní auto 10:30 hod

Březen

so 4.3. 1. Zimní kondiční běhy (B) /1

Délka 5 a 10 km* Petr Jakubíček* Sraz v 9 hod lávka u tenisu v Přerově

so 4.3. 9. Grymovská desítka Zubr (B) /1

Grymov, Obecní stodola* délka 10 km* Salix Grymov* prezentace 10-10:45 hod, start v 11:00 hod* vlastní auto 10:30 hod

út 7.3. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

so 11.3. 37. Přerovská 50 – Memoriál Jiřího CaletkyCA (PT) /8

Přerov* 15, 22, 30, 35, 50 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7-10 hod

čt 16.3. 2. Setkání na lezecké stěně v Prostějově (VHT) /Zrušeno

Vhodné pro příznivce via ferrat a lehkých lezeckých terénů* L* Marie Götthansová* 18:00 hod Základní škola Dr. Horáka na ulici Dr. Horáka 24 v Prostějově

so 18.3. 9. Osecký půlmaraton (B) /0

Restaurace U Splavu, na cyklostezce mezi Osekem nad Bečvou a Lipníkem* délka 21,1 km* prezence 9:00 - 10:15 hod, start v 10:30 hod* vlastní auto 9:45 hod

so 25.3. 19. Setkání s pivemCA (PT) /16

Lhota n. Mor.* cílový pochod Hostinec Pod lipou, Lhota nad Moravou 10 – 14 hod* L* KČT Klub DH Olomouc* vlak 8:06 hod

 

Duben

so-ne 1.-2.4.  1. Jarní Vysočina (PT) /12

1. den Kralice nad Oslavou – Senoradský mlýn – Biskoupský kopec – Na Babách – Mohelnský mlýn (ubytování), 2. den Mohelnský mlýn - Vyhlídka Mohelenská hadcová step – rozhledna Babylon – zřícenina Lamberk – Náměšť nad oslavou* 24+21 km* L* Marie Götthansová* sraz vl. auta v 7:10 hod na parkovišti u restaurace Parník v Přerově * záloha 300 Kč do 21.2

út 4.4. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

ne 9.4. 3. Litovelské Pomoraví (CT) /11

Trasa: (Přerov–) Horka – Litovel – Mladeč – arboretum Bílá Lhota – Nové Mlýny – Náklo –  Horka (–Přerov)* 55 (115) km, 150 m převýšení*  L (O) * Josef Sedláček * doprava do Horky individuální, delší trasa na kolech z Přerova* start v 7:00 hod od Sokolovny, 8:30 hod Horka

čt-po 13.-17.4.337. Velikonoční přechod Slovenského rájeCA (VHT) /26 Zpráva

Kláštorisko* Rokliny Slovenského ráje - dle propozic* 5 dnů, 25 - 38 km/den, až 1100 m/den* SO,O* Jiří Pešák* doprava individuální* záloha 1500 Kč do 15.1.

pá 14.4. 13. Náměšťská desítka (B) /4

Náměšť na Hané* délka 10 km* Karel Pikal* prezentace 13-13:45 hod, start v 14:00 hod* služební auta 12:15 hod

čt 20.4. 2. Setkání na lezecké stěně v Prostějově (VHT) /2

Vhodné pro příznivce via ferrat a lehkých lezeckých terénů* L* Marie Götthansová* 18:00 hod Základní škola Dr. Horáka na ulici Dr. Horáka 24 v Prostějově

so 22.4.  43. Přerovský vandrCA (PT) (CT) /248 1. Běh Přerovským luhem (BT) /11

Přerov* PT 7, 15, 20, 30, 50 km, CT 30, 45, 70, 110 km, BT 12 km* L, SO* Milan Bezděk a kol.* Base Camp 7 - 9:30 hod, běh 10:00 hod

so-čt 29.4.-11.5. 1. Korsika 2017 (CT) /23

Korsika: západní pobřeží a část vnitrozemí* 12 dnů, 277 km* L* Luboš Hudec* ubytování v kempech* bus ? hod od Evangelického kostela na ul. Čapka Drahlovského* záloha 10500 Kč (doprava, kempy) do 28.2

ne-po 30.4.-1.5. 1. máj v „oblacích“ (PT) /Seznam (23) Foto z akce

Doporučené trasy: 1. Stříbrnice – Chata Návrší – Kralický Sněžník (1424m) – rozhledna Klepáč – Dolní Morava, Chata Terezka, 2. Dolní Morava – rozhledna Stezka v oblacích (1090m) – Chata Slaměnka – Pod Babuší – Malá Morava, Sklenné - Malá Morava - Podlesí, žst.* 2 dny, 12 až 34 km* L* Tomáš Beránek, Juráš Balcárek* vlak 6:16 hod* záloha 720 Kč (nocleh s polopenzí) do 15.2, pro členy sleva 30 Kč

 

Květen

út 2.5. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

pá-po  5.-8.5. 9. Jizerky pohodově (PT) /29 Foto z akce

Jizerské hory* Jednodenní túry polehku 10-15 km* L* Jiří Balcárek ml.* sraz u pensionu Karlos v Kořenově  ve 12.30 hodin v pátek 5. 5.* vlastní auta nebo vlak 6:16 hod* záloha 500 Kč (3x noclehy s polopenzí v penzionu Karlos v Kořenově) do 5.2., doplatek 1.000 Kč do 4.4.

so-út 6.-9.5. 1. Z Domažlic do Přerova přes Mnichov a Katovice (CT) /?

Kolo trekové* SO* 3 noci nalehko* Martin Tomek* vlak 6:16 hod* přihlášky do 30.4.

čt 18.5. 2. Setkání na lezecké stěně v Prostějově (VHT) /3

Vhodné pro příznivce via ferrat a lehkých lezeckých terénů* L* Marie Götthansová* 18:00 hod Základní škola Dr. Horáka na ulici Dr. Horáka 24 v Prostějově

pá-ne 19.-21.5. 2. České středohoří (PT) /Seznam (38) Foto z akce

Trasa: 1. den výstup na Říp (459m) a Radobýl (399m), 2. den Milešovka (837m) a hrad Hazmburk (418m), 3. den Lovoš (570m)* 3 dny, 26 km, 1500m převýšení* L* Karel Ludvík a Juráš Balcárek* bus 6 hod od kostela na Čapka Drahlovského v Přerově* ubytování Koupaliště Litoměřice 2 noci* přihlášky a záloha 2000 Kč do 2.2.

so 20.5. 13. Smržické vandrCA (PT)(CT)(MTB) /0

Smržice* pěší 15, 22, 28, 40, 50 km, cyklo 20, 34, 50, 110 km, MTB 14, 28, 40, 58 km* L, SO* KČT Smržice* start Kulturní dům od 7:00 hod

so-ne 27.-28.5. 1. Do Chřibů na kole (CT) /12

Trasa: 1. Přerov – Tovačov – Nezamyslice – Litenčice – Roštín, 2. Roštín – Bunč – Velehrad – Napajedla – Kroměříž – Přerov* 2 dny, 67 + 80 km* L* Milan Bezděk* odjezd v 8:00 hod po vlastní ose od Evangelického kostela v Přerově* přihlášky a záloha 300 Kč (ubytování) do 7.3.

so 27.5. 41. Putování za Loštickým tvarůžkemCA (PT)(CT) /2

Loštice* PT 50, 35, 25, 15, 8 km, CT 15, 30 50 km* SO* KČT Loštice* Hřiště kopané od 7 hod* vlak 5:52 hod

ne 28.5. 6. Nadační  běh MAMUT Přerovem (B) /2

Přerov* kategorie děti až dospělí* délka 150 m až 8,2 km dle kategorií* prezentace 30 minut před startem příslušné kategorie* start náměstí T.G. Masaryka v 9:30 až 12:00 hod dle kategorií

 

Červen

pá-ne 2.-4.6. 2. Slovakia Run 2017CA (B) /4

Štafetový běh 12 členných družstev z Košic přes Vysoké Tatry do Bratislavy* 513 km, 48 úseků zhruba po 10,5 km (každý člen maraton)* XO* THE RUN s.r.o.* firemní auta odjezd ve čtvrtek ve 14 hod* hromadný start Košice, ul. Hlavná v 9:00 hod, cíl Zlaté Piesky Bratislava v neděli dopoledne

út 6.6. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

so 10.6. 49. Memoriál Jaroslava ŠvarceCA (PT) /3

Velký Újezd* 50, 35, 25, 17, 6 km* L, SO* KČT TJ Sokol Velký Újezd* Hřiště TJ 6:30 - 9 hod

so 10.6. 35. Chválkovic do ChválkovicCA (PT, CT) /2

Chválkovice na Hané* PT 50, 33, 26, 25, 21, 16 km, CT 100, 70, 50 km* L, SO* KČT Chvalkovice* fotbalové hřiště TJ Sokol ve Chvalkovicích na Hané 6 - 10 hod* vl. auto 5:00 hod

čt 15.6. 2. Setkání na lezecké stěně v Prostějově (VHT)

Vhodné pro příznivce via ferrat a lehkých lezeckých terénů* L* Marie Götthansová* 18:00 hod Základní škola Dr. Horáka na ulici Dr. Horáka 24 v Prostějově

pá-ne 16.-18.6. 1. Cyklostezka Bečva (CT) /Seznam (18)

Trasa: 1. V. Meziříčí – Vsetín – Kohútka – V. Karlovice, 2. V. Karlovice – Kasárne – Makov – Bumbálka – Třeštík – V. Karlovice, 3. V. Karlovice – Třeštík (Soláň) - Horní Bečva – V. Meziříčí – Hranice – Lipník n. B - Přerov* 3 dny, 75+50+110 km* SO* Jiří Halíř* vlak 7:18* záloha 600 Kč (nocleh) do 15.5. 

čt 22.6. 4. Cooper testOA (B) /6+8 Výsledky

Přerov* běh 12 min s měřením uběhnuté vzdálenosti* L* Martin Tomek* sraz 18 hod stadion Victoria SK Přerov, Alšova ul., start 18:10 hod, vyhodnocení v 19 hod

so 24.6. 40. Konické štrapáceCA, 18. Na kole okolo KoniceCA (PT)(CT) /2

Konice* PT 6, 10, 20, 35, 50 km, CT 20, 40, 60, 90, 120 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Restaurace na bytovkách 6:30 - 9:30 hod

 

Červenec

st-so 5.-8.7. 3. Horní úseky německých cyklostezek III (CT) /Seznam (29) Foto z akce

Spree, Freiberger a Zwikauer Mulde, Elster Radweg* Trasa: 1. Spree: Walddorf (466m) – Burk (150m) 56 km, 2. Freiberger Mulde: Nové Město - Moldava (814m) – Döbeln (184m) 95 km, 3. Zwikauer Mulde: Schöneck (786m) – Zwikau (249m) 76 km, 4. Elster: Nebesa - Na Komendě (719m) – Plauen (326m) 64 km* 4 dny, 290 km* L* Václav Koutný + Tomáš Beránek (přihlášky)* ubytování v penzionech se snídaní* bus 5:00 hod od Evangelického kostela na ul. Čapka Drahlovského* záloha 4650 Kč (doprava, 3x nocleh se snídaní, pojištění, průzkum) do 15.3, pro členy sleva 400 Kč

st-ne 5.–9.7. 4. Klettersteigy v Rakousku (VHT) /6    Foto z akce

Zajištěné cesty v oblasti Gesäuse* SO* nocleh v kempu Forstgarten v údolí Gesäuse, vlastní stany* Jiří Balcárek ml.* sraz v 6:00 na parkovišti u Parníku v Přerově, vlastní auta

so-po 22.-24.7. 1. Cyklostezka Bečva pohodově (CT) /Seznam (29)

Trasa: 1. Horní Bečva - Valašské Meziříčí 31 km, 2. Velké Karlovice – Valašské Meziříčí 57 km, 3. Valašské Meziříčí - Přerov – Soutok Bečvy a Moravy 65 km* 3 dny, 153 km* L* Tomáš Beránek* ubytování 2 noci na zámku v Zámeckém penzionu ve Valašském Meziříčí se snídaní* bus 8:00 hod od restaurace Parník za Albertem u aut. nádraží v Přerově* vhodné pro rodiny s dětmi či s vnoučky* záloha 1950 Kč (doprava, 2x nocleh se snídaní) do 30.4, sleva pro členy 150 Kč, pro děti další 150 Kč

 

Srpen

ne-út 6.-8.8.31. Gran Paradiso (VHT) /Seznam (20)

Ledovcový výstup na čtyřtisícovku Gran Paradiso (4061m)* 3 dny, 13,5 hod, 2100 m* O* Karel Ludvík a Tomáš Beránek (přihlášky)* vlastní auta* sraz v neděli v 18 hod na chatě Rifugio Vittorio Emanuelle 2* záloha 20 Eur do 31.3.

pá-so 25.8.-2.9. 1. Vitoša, Rila a Pirin (VHT) /Seznam (22)

Přechod bulharských pohoří Vitoša, Rila a Pirin s noclehem na horských chatách, s výstupem na nejvyšší vrchol Rily a Balkánu Musala 2925m a nejvyšší vrchol Pirinu Vichren 2914m* 9 dní, (1den Vitoša, 2,5 dne Rila, 3 dny Pirin, noční přejezd busem zpět), 42 hod, 5800 m* L+O+SO* Tomáš Beránek a Karel Ludvík* bus 5:00 hod od Evangelického kostela na ul. Čapka Drahlovského v Přerově* Přihlášky (mailem na Tomáš Beránek), záloha 7500 Kč (doprava, dálniční poplatky, 7x nocleh, pojištění) do 31.3., sleva pro členy odboru 400 Kč, max. 25 lidí

 

Září

so 2.9. 2. Přerovské kopky (B)(PT)

Trasa: Přerov – Hvězdárna - Švédské Šance – Kocanda – Holý vrch – Dobrčice – Švédské Šance – Hvězdárna – Přerov* 25, 10 km* O* Alexandr Salachov* start v 9:00 hod na Sportovní hale v Přerově* závod jednotlivců a 2-členných družstev

út 5.9. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

čt-ne 7.-10.9. 7. Dny vysokohorské turistiky na skalách Ždárských vrchůCA (VHT)

Celostátní sraz VHT ve Sněžném, cvičné lezení na skalách Žďárských vrchů nebo pěší túry* 3,5 dne* L*Sekce VHT* vl. auta* startovné bude upřesněno, přihlášky do 10.8. 

so 9.9. AgrofertRun - Desítka kolem komína (B)

Precheza, Přerov* Běh 10 km* Trasa: Areál Prechezy, nábřeží Dr. E. Beneše, Bezručova ul., městský park Michalov, laguna a zpět k Precheze* Prezentace od 8:00 hod, start 12:00 hod* Startovné 100 Kč

so-ne 23.-24.9. 1. Stříbrná stezka (PT)

Trasa: 1. Odry - Fulnek - Kaménka - Heřmánky - Spálovský mlýn, nocleh, 2. Spálov - Dobešov - Odry - Pohoř - Kletné - Suchdol nad Odrou* 50km* SO* Stanislav Kuchařík* odjezd vlaku z Přerova v 8:23 hod, příjezd do Oder v 9:30 s přestupem v Suchdole n. O.* cena ubytování 300 Kč s vl. soc., 220 Kč se spol. soc. a 170 Kč s vlastním spacákem* přihlášky a záloha 200 Kč (nocleh) do 2.5

 

Říjen

út 1.10. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

so 7.10. 17. Putování za burčákem (PT) /Seznam (20)

Trasa: Mutěnice, Drubežárna – Pod búdami - Mutěnice, hřiště u ZŠ Brněnská* 5 km* L* Tomáš Beránek* Restaurace Parník bus 7:30 hod* startovné 195 Kč (kapacita omezena pouze pro členy a jejich kamarády) do 7.9, sleva pro členy 25 Kč

so 14.10. 15. Pochod Dobrých hospodářůCA (PT)

Olomouc* 11, 16, 20, 30 km* L* KČT Klub Dobrý hospodář Olomouc* Kadeřnictví Javeta, Domská ul. 8-10 hod* vlak 8:00 hod

so 21.10. 10. Grymovská pětka (B)

Grymov, Obecní stodola* délka 5 km* Salix Grymov* prezentace 10-10:45 hod, start v 11:00 hod* vlastní auto 10:15 hod

so-ne 28.-29.10. 1. Benešky s Milanem (PT)

Trasa: 1. Bumbálka – Vysoká – Benešky - Soláň, 2. Soláň – Tanečnice – Díly - Rožnov* 2 dny, 15+16 km* L* Milan Bezděk* vlak 6:05 hod* přihlášky a záloha 300 Kč (ubytování) do 5. 9.

 

Listopad

út 7.11. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

so 11.11. Horolezecké setkání v BezuchověCA (VHT)

Bezuchov* Trasa: Pavlovice – Šišma – Bezuchov* 14:00 vyhlášení výsledku běhu na Helfštýn (18 km), 16 - 20 hod přednášky z expedic do hor* L* HO Bezuchov* busy do Bezuchova 14:05, 17:20, 19:35 hod

so 18.11. 46. Za posledním puchýřemCA (PT)

Bučovice* Trasy dle propozic 10 - 50 km* L* Tomáš Beránek* odjezd 6 hod od Sokolovny, návrat v 18:30 hod z Bučovic, cena 230 Kč (autobusový zájezd) do 30.9, sleva pro členy 30 Kč

 

Prosinec

so 2.12. 28. Přerovský traverzCA (PT)

Poslední traverz přátel VHT spojený s promítáním z hor a s taneční zábavou* 11 km* L* Karel Ludvík, Tomáš Beránek (přihlášky)* sraz na nádraží ČD v 9:30 hod, cíl Restaurace Bečva v Přerově* startovné 190 Kč do 25.11, sleva 30 Kč

út 5.12. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* program na další měsíc, promítání z akcí

čt 31.12. 39. Silvestrovský běh (B)

Přerov* 3x Loděnice – Laguna* 7,5 km* prezentace 9-9:45 hod, start v 10:00 hod Loděnice AOTJ Spartak Přerov

 

Legenda: CA – celostátní akce, typ turistiky (VHT) – vysokohorská, (PT) - pěší, (CT) - cyklo, (LT) – lyžařská turistika, (ZT) – zimní táboření, UT – ultra trail,

B – běh, obtížnost akce L - lehké, SO – středně obtížné, O – obtížné, XO – extrémně obtížné

Home