Kalendář akcí VHT Přerov 2014

Vedoucí  (Download pdf verze)

Leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

1993  1994  1995  1996 1997  1998  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013   2015

Leden

st 1.1. 23. Novoroční výstup na Čekyňský kopecCA (PT) /10

Hvězdicový výstup na Čekyňský kopec* 10 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vladimír Wnuk* setkání u Památníku nad Přerovskou roklí 10 - 14:30 hod

so 4.1. 10. Dálková jízda Potštát - Přerov (LT) /Zrušeno pro sníh

Potštát - Kozlov - pramen Odry - Velký Újezd (oběd) - Sobišky - Přerov* 35 km* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:02 hod

so 4.1. 37. Zimní výstup na HelfštýnCA (PT) /12

Hvězdicový výstup na hrad Helfštýn do 14 hod* 12 km* L* KČT SK Přerov, Jiří Švec* vlak 7:56 hod

út 7.1. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí  

so 11.1. 3. Hostýnsky pohodově (LT) /Zrušeno pro sníh

Tesák – Troják – Bludný vrch – (Lazy) – Troják – Skalný – Bystřice p. H.* 23/30/40 km* L* Jiří Balcárek ml.* bus 7:00 hod

so-ne 18.-19.1. 5. Sněžnice a bivak ve Veřovických vrších (sněžnice+ZT) /6

Trasa: Frenštát p. Radhoštěm - Velký (Veřovický) Javorník - Kamenárka -  Huštýn - Mořkov (nebo Hostašovice)* 2 dny, 18km (23km)* Bivak dle podmínek stan* SO* Vít Kožuch* vlak 7:44 hod

ne 19.1. 4. Zimní běh podél Bečvy (B) /1

Grymov, sportovní areál u Běčvy * délka 9,6 km * prezentace 9-10:45 hod, start v 11:00 hod* vlastní auto 10:00 hod

čt-út 23.-28.1. 44. Lyžařský přejezd Jizerských horCA (LT) /15

Jizerka* túry po lehku v upravených stopách* 6 dnů* Jiří Balcárek ml., KČT Jablonec n. N.* vlak 5:58 hod* startovné 2600 Kč (5 noclehů s polopenzí) do 25.12., možnost kratšího pobytu

 

Únor

út 4.2. Výroční členská schůze* Restaurace Bečva 17:00 hod, příspěvky, zpráva o činnosti a hospodaření, volby výboru, občerstvení

čt-ne 6.-9.2. 8. Mezinárodní zimní sraz turistů (LT) /7

Králíky* dle propozic* L,SO* František Prusek* vlak 5:58 hod* příhlášky do 15.11.

so-ne 15.-16.2. 8. Přejezd Orlických hor (LT) /46

1. Číhalka - Šerlich – Pěticestí – Hanička – Orlická chata – Chata na Čiháku (nocleh), 2. Mladkov - Suchý vrch - Červenovodské sedlo - Buková hora - Štíty* 43/32/23, 23/12 km* SO, L* Tomáš Beránek* bus 5:30 hod restaurace Parník* startovné 750 Kč (doprava, polopenze), sleva 50 Kč

so 22.2. 5. Jesenícký skimaraton (LT) /Zrušeno pro sníh

Ramzová - Keprník - ČHS - Praděd - ČHS - Kouty n. D.* 42 km, 1300 m převýšení* O* Karel Ludvík* vlak 4:11 hod

so 22.2. 25. Šumperská zimní 50CA (PT)

Šumperk* 8, 15, 25, 35, 50 km* SO* KČT Šumperk* vlak 4:54 hod

so 22.2. 21. Rohalovská desítkaCA (B) /2

Prusinovice* délka 12,6 km * prezentace 9-11:15 hod v tělocvičně, start ve 12:00 u Kulturního domu* vlastní auto 10:30 hod

 

Březen

so-po 1.-3.3. 6. Přejezd Krkonoš (LT) /12

1. Jánské lázně, lanovka - Černá hora – Luční bouda, 2. Luční bouda – Vosecká bouda, 3. Vosecká bouda – Vrchlabí* 3 dny, 17+20+24/28 km* SO* Karel Ludvík, Juráš Balcárek* vlak 5:58 hod* záloha 1100 Kč (polopenze)

so 1.3. 6. Zubr Grymovská 10 (B) /1

Grymov, sportovní areál u Běčvy* délka 10 km* prezentace 10-10:45 hod, start v 11:00 hod* vlastní auto 10:00 hod

út 4.3. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 8.3. 34. Přerovská padesátka – Memoriál Jiřího CaletkyCA (PT) /11

Přerov* 50, 35, 22, 13 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7-10 hod

15.3. 23. Setkání s jaremCA (PT) /5

Grygov - Velký Týnec - Hradisko - Tršice - Přerov * 30  km* L* SK Sigma Olomouc MŽ* vlak 8:02 hod

so 15.3. 6. Osecký půlmaraton (B) /3

Restaurace U Splavu, na cyklostezce mezi Osekem nad Bečvou a Lipníkem* délka 21,1 km* prezence 9:00 do 10:15 hod, start v 10:30 hod* vlastní auto 9:30 hod

pá 21.3. 20. První jarní pochod – memoriál Arnošta ValentyCA (PT) /1

Zábřeh* 15, 30, 50 km* L* Sdružení GYZA Zábřeh* Gymnázium, nám. Osvobození 16-18 hod, vlak 14:06 hod

so 29.3. 16. Setkání s pivemCA (PT) /7

Lhota n. Mor.* cílový pochod Hostinec Pod lipou, Lhota nad Moravou 10 – 14 hod* L* KČT Klub DH Olomouc* vlak 8:02 hod

so 29.3. 4. Jarní běh (B) /2 Foto z akce

Přerov* délka 9 km* prezentace nejpozději 30 minut před startem, start v 11:30 hod stadion Sk Přerov, Alšova ul.

 

Duben

út 1.4. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod * promítání z akcí

so 5.4. 36. Vandrácka 50 přes Bílé KarpatyCA (PT) /1

Nivnice* Start v areálu Jiřího Stojana v Nivnici od 6:30 do 9:00 hod* 50, 46, 35, 20 km* SO* TOM Nivnice* vlak 4:44 hod

so 12.4. 17. Po stopách Eskymo WelzlaCA (PT) /

Zábřeh* 5, 10, 15, 20, 25, 35, 50 km* L,SO* KČT Zábřeh* Městský stadion 6:30-10 hod, vlak 5:52 hod

ne 13.4. 1. Masaryk Run (B) /6 Foto z akce

Masarykův okruh (Automotodrom Brno)* délka 10,4 km * prezentace 12:15-14:00 hod, start v 15:00 hod* odjezd služební auta 12:00 hod parkoviště nádraží u Mašinky

čt-po 17.-21.4.334. Velikonoční přechod Slovenského rájeCA (VHT) /50

Rokliny Slovenského ráje - dle propozic* 5 dnů, 25 - 38 km/den, až 1100 m/den* SO,O* Jiří Pešák* doprava individuální* startovné 110 Eur, záloha 100 Eur do 1.1.

so 19.4.  40. Přerovský vandr krajem Přerovského povstáníCA(PT) (CT)

Přerov* PT 7, 16, 30, 50 km, CT 8, 40, 60, 110 km* L, SO* Milan Bezděk* Base Camp 7 - 9:30 hod* pamětní medaile

so 26.4. 25. První slanění na SkalnémCA (VHT)

Tesák – Skalný (slaňování) – Bystřice p. H.* 13 km* sraz na Skalném v 9.30 hod* L* Jiří Balcárek ml.* bus 7:00 hod* lano a lezeckou výstroj zajišťuje pořadatel, špekáčky, za nepřízn. počasí se akce nekoná

so 26.4.. 3. Na kole kolem Přerova (MTB)

Přerovský pěší okruh * Projetí Přerovského pěšího turistického okruhu (Helfštýn – Dřevohostice – Chropyně – Tovačov – Brodek – Tršice – Helfštýn) na bikách* celý okruh 125 km, případně kratší úseky* SO* Vít Kožuch* Odjezd v 8:00 hod u lávky u tenisu na cyklostezce

út 29.4. 1. Cooper test (B)

Přerov* běh 12 min s měřením uběhnuté vzdálenosti* L* Martin Tomek* start v 18:00 hod stadion Victoria Sk Přerov, Alšova ul.

 

Květen

so 3.5. 43. Moravianská padesátkaCA (PT)

Hlubočky-Mariánské údolí* PT 15, 25, 35, 50 km, CT 25, 50 km* L,SO* KČT Moravia Hlubočky* Kulturní dům 7:30-9:30 hod, vlak 5:58 hod

so 3.5. 43. Memoriál R. Ambrože a F. KrušeCA (PT, CT)

Moravičany* PT 7, 15, 20, 35 km, CT 20, 40, 60 km* L,SO* Sokol Moravičany* Prezentace sokolovna Moravičany 7 – 11 hod* startovné 50 Kč, vlak 5:58 hod

út 6.5. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

čt-ne  8.–11.5. 6. Vodopády a nejkrásnější skalní vyhlídky Jizerských hor (PT) /25

Jizerské hory* 10-25 km/den* Černá Desná, Velký Štolpich, Frýdlantské cimbuří, Ořešník* L* Jiří Balcárek ml.* sraz Kořenov ve 12:30 hod* vlastní auta nebo vlak 6:02 hod* jednodenní túry po lehku, vhodné i pro rodiny s dětmi, záloha 500 Kč (3 noclehy s polopenzí v penzionu Karlos v Kořenově) do 4.2., doplatek 1000 Kč do 1.4., sleva 100 Kč

so 17.5. 46. 36 000 Valašských kroků (PT)

Hostýnské vrchy* Lazy – Troják – Rusava 25 km, Troják – Rusava 15 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Bazén 7:45 hod

so-ne 17.-18.5. 1. Radegastova výzvaCA (UT) /3

Horský štafetový Ultra Trail 3-členných družstev na 24 hodin* okruh Ráztoka – Pustevny – Radegast - Ráztoka * okruh 10,1 km, 589 m* XO* Petr Filipec * prezentace 8 - 10 hod, start chata Koksař 12:00 hod* vl. auto 8:30 hod

so 24.5. 10. Smržické vandrCA (PT)(CT)(MTB)

Smržice* pěší 15, 22, 28, 40, 50 km, cyklo 20, 34, 50, 110 km, MTB 14, 28 , 40, 58 km* L, SO* KČT Smržice* start Kulturní dům od 7:00 hod

so 24.5. 17. Pivovarská čtvrtka (PT)

Hanušovice* turistický pochod* trasy 10 - 22 km* L* start Hanušovice, Šumperk, Králíky* cíl Hanušovický pivovar* vlak 6:02 hod

st-ne 21.-25.5. Cyklostezka Inn (CT)

Sjezd Alpami ze švýcarského Engadinu do rakouského Tyrolska* 4,5 dne, 240 km* L* Josef Sedláček & CK Alpina* odjezd bus od Meopty 20 hod* cena 6500 Kč (doprava busem, 3x nocleh se snídaní v penzionech, barevné denní itineráře a mapky), záloha 3000 Kč do 19.3, doplatek do 18.4.

po-pá 26.-30.5. 2. Cyklostezka Podél Adige (CT) /26

Z Alp pod balkón Julie ve Veroně se sledováním průjezdu etapy Giro d’Italia 2014* Reschenpass - Merano - Bolzano - Trento - Verona* 5 dní, 280 km* L* Tomáš Beránek* bus 6:00 hod* záloha 6600 Kč (doprava, dálniční poplatky, ubytování ve 2 až 5lůžkových pokojích se snídaní, pojištění, nafta a dálniční poplatky na průzkumné projetí trasy) do 4.2., sleva 400 Kč

so 31.5. 38. Putování za Loštickým tvarůžkemCA (PT)(CT)

Loštice* PT 50, 35, 25, 15, 8 km, CT 15, 30 50 km* SO* KČT Loštice* Hřiště kopané od 7 hod* vlak 5:52 hod

 

Červen

út 3.6. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 7.6. 6. Tři kameny (VHT)

Libina - Tři kameny - Bradlo – Nová Hradečná* 7 km, cvičné lezení na skalách* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 7:06 hod

so 7.6. 3. Praděd z Přerova & back (CT)

Náročný jednodenní cyklistický výlet na Praděd* Přerov – Rymařov – Hvězda - Praděd a  zpět* 200 km* O* Martin Tomek* Lídl 5:55 hod

so 7.6. 46. Memoriál Jaroslava ŠvarceCA (PT)

Velký Újezd* 50, 35, 25, 17, 6 km* L, SO* KČT TJ Sokol Velký Újezd* Hřiště TJ 6:30 - 9 hod

so–ne 14.-15.6. Cyklotoulání Zábřežskem (CT) /17

1. Bludov – Štíty - Drozdovská Pila – Hoštejn - D.Bušínov – Krchleby – Svojanov, 2. Svojanov – Mírov – Bouzov - Čechy pod Košířem – Kralice – Tovačov - Přerov* 2 dny, 70+90 km* SO* Jiří Halíř* vlak 8.00 hod* Záloha 350 Kč (polopenze) do 6.5.

so 21.6. 37. Konické štrapáceCA, 16. Na kole okolo KoniceCA (PT)(CT)

Konice* PT 50, 35, 20, 10 km, CT 120, 90, 60, 40, 20 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Šenk Na Staré poště 6:30 - 9:30 hod* vlak 5:02 hod

so–út 28.6.–1.7. 1. Klettersteigy Solné komory v Rakousku (VHT)

Zajištěné cesty v oblasti jezer Solné komory, Drachewand, Attersee klettersteig, Postalmklamm* SO* nocleh v kempu v Unterach am Attersee, vlastní stany* * Jiří Balcárek ml.* odjezd 28.6. v 6:30 parkoviště u Parníku Přerov, vlastní auta* záloha 600 Kč do 3.6., sleva 100 Kč

 

Červenec

so-po 5.-7.7.31. Slovenský ráj pohodově (PT) /10

Podlesok* doporučené rokliny Slovenského ráje: 1. Suchá Belá, 2. Velký sokol nebo Prielom Hornádu a Sokolia dolina, 3. Piecky* 3 dny* L* Tomáš Beránek* doprava individuální, program doporučený* ubytování v kempu Podlesok v 5-lůžkových chatkách* záloha 730 Kč (2xnocleh, taxa, poplatek NP) do 1.4.

so-po 12.-14.7. 4. Nízké Tatry (VHT) /29

1. Jasná, lanovka - Chopok – Magurka, 2. Magurka - Chochule (1753m) – Korytnica, 3. Magurka – Salatín (1630m) – Ludrová* 3 dny, 6+7+7 hod * SO* Juráš Balcárek, Karel Ludvík* bus 4:00 hod od Mašinky * záloha 900 Kč (doprava) a 30 Eur (nocleh na chatách) do 4.3.

 

Srpen

so-po 2.-4.8. 1. Hochschwabské Alpy (VHT) /13

Hřeben s klettersteigy po chatách* SO* Juráš Balcárek, Václav Koutný* mikrobus 4:00 hod* záloha 2000 Kč (doprava) a 25 Euro (ubytování) do 1.4.

út 5.8. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 9.8. 3. Hostýnská osmaCA (UT) /3

Rajnochovice - Tesák - Obřany - Nad Ráztokou - Humenec - Troják - Tesák - Kelčský Javorník - Rajnochovice* 65 km, 2500 m* O* vl. auta 6:30 hod* start v Rajnochovicích v 8:00 hod* závod 2-členných družstev

so-po 16.-18.8. 2. Roháče (VHT) /25

1. Chata p. Šindlovcom – Volovec – Ostrý Roháč – Chata p. Šindlovcom, 2. Chat p. Šindlovcom – Baníkov - Chata p. Šindlovcom, 3. Zverovka – Osobitá a zpět* 3 dny, 6,5+8,5+4 hod* SO* Juráš Balcárek, Karel Ludvík* minibus 4:00 hod od Mašinky * záloha 900 Kč (doprava) a 30 Eur (nocleh v soukromí v Zuberci) do 4.3.

so-ne 16.-17.8. 2. Od Tatier k DunajiCA (B) /12

Štafetový beh 9 až 12 členných družstiev od Tatier k Dunaju* Jasná – Bratislava* 345 km, 3 445 m, 36 úseků zhruba po 10 km* XO* Top Koncept, s.r.o.* auta* start preteku  parkovisko pred Hotelom Grand v Demänovskej doline 8 -14 hod, cieľ Tyršovo nábrežie v Bratislave

pá-ne 29.-31.8. 10. Loučení s létem na kole (CT)

1. Šumperk – Letohrad – Mistrovice, 2. Šerlich – Hanička – Z. brána - Mistrovice, 3. Mistrovice – Zábřeh* 3 dny, 70, 65, 70 km* L* Karel Ludvík* vlak ? hod* záloha Kč do 30.6.

pá-ne 29..-31.8. 4. Přechod Nízkých Tater (VHT) /3

1. Telgárt – Králova hoľa – Čertovica, Chata Pod Sedlom, nocleh, 2. Čertovica - Chopok - Ďurková - Korytnica* 14,5+16,5 hod, 94 km, 5100 m* XO* Tomáš Beránek, Juráš Balcárek* vlak pá 13:26 hod, nocleh Pension U Hanky

 

Září

út 2.9. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá-ne 5.-7.9. Těšínské Beskydy na kole (CT) /15

1. Mosty u Jabl. – Hrčava (Trojmezí) – Jaworzynka – Istebna – Bukovec - D.Lomná - Kamenná chata (nocleh), 2. Kamenitý – Slavič – Kozubová – Milíkov - H. Lomná, 3. Kamenná ch. - Hrubý Buk – Klokočov – Bílá – Bumbálka - H. Bečva - Val. Meziřičí (Přerov)* 3 dny, 60+60+85 (150) km* SO* Jiří Halíř * vlak 8.00* záloha 500 Kč (polopenze) do 30.6.

pá-so 5.-6.9. 5. Beskydská sedmičkaCA (UT) /2

Extremní přechod Beskyd 2-členných družstev* Třinec - Javorový - Ropice - Travný - Lysá - Smrk - Čertův Mlýn - Radhošť – Javorník - Frenštát * 85-92 km, 4500-5400 m* XO* Libor Uher* vl. auta 16:00 hod* start Třinec 22:30 hod

pá-ne 12.-14.9. 4. Dny vysokohorské turistiky na skalách Ždárských vrchůCA (VHT)

Celostátní sraz VHT ve Sněžném, cvičné lezení na skalách Drátník nebo pěší túry* 2,5 dne* L* Jiří Balcárek ml.* vl. auta* startovné bude upřesněno, přihlášky do 10.8. 

so-út 13.-16.9. 1. Dyje (CT) / 26

Cyklo podél Moravské a Rakouské Dyje* 1. Třešť (pramen M. Dyje) - Telč - Dačice – Raabs an der Thaya, 2. Schweiggers (pramen R. Dyje) – Waidhofen a.d.T. – Raabs a.d.T., 3. Raabs a.d.T. – Hardegg – Znojmo – Jaroslavice, 4. Jaroslavice – Lednice - Břeclav – Hohenau (soutok Dyje s Moravou)* 4 dny, 320 km* SO* Václav Koutný, Tomáš Beránek* bus 6:00 hod* záloha 3990 Kč (doprava, pojištění, 2xnocleh se snídaní, 1xnocleh s polopenzí) do 6.5., sleva 250 Kč

so 20.9. 36. Na kole PřerovskemCA, 28. Za přerovským ZubremCA (PT) (CT)

Přerov* CT 100, 80, 60, 40, 25 km, PT 50, 35, 22, 13 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7 - 10 hod

so 20.9. 2. Brněnský masakrCA (UT) /3

Brno – Blansko – Babí Lom - Brno* 63 km, 2800 m* O* vl.auto 5:00 hod* start v Brně, Sportareál Družstevní 21 v 7:00 hod* závod jednotlivců a 2-členných družstev

so-po 27.-29.9. 12. Přechod slovenských pohoří – Spišská Magura a Čergov (VHT) /8

1. Ždiar, s. Príslop – Magurka – Magurské s., 2. Magurské s. - Vyšné Ružbachy a Drienica – s. Čergov, 3. s. Čergov Čergov - Minčol - Pusté Pole, * 5,5+7+8 hod, 3 dny* SO* Tomáš Beránek* vlak 3:22 hod* záloha 30 Eur (nocleh se snídaní) do 3.6.

 

Říjen

4.10. 21. Po šumperském psaníčku – memoriál Josefa JankůCA (PT)

Šumperk* 11, 15, 25, 35, 50 km* L* KČT Šumperk* DDM Vila Doris 7-10 hod* vlak 4:44 hod

út 7.10. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá-ne 10.-12.10. Zkoušky vedoucích a cvičitelů VHTCA (VHT)

Cvičné skály Drátník* O* Jiří Balcárek ml.* vl. auto 16 hod* ŠS VHT Brno* horolezecká výzbroj

so 11.10. 14. Putování za burčákem (PT)

Trasa: Dubňany, Jarohněvický rybník – Mutěnice, hřiště u školy 5 km* L* Tomáš Beránek* Restaurace Parník bus 7:30 hod* startovné 190 Kč (kapacita omezena pouze pro členy /sleva 25 Kč/ a jejich kamarády) do 3.9.

so 18.10. 12. Pochod Dobrých hospodářůCA (PT)

Olomouc* 11, 16, 20, 30 km* L* KČT Klub Dobrý hospodáč Olomouc* Kadeřnictví Javeta, Domská ul. 8-10 hod* vlak 7:02 hod

so-út 25.-28.10. 2. Rozhledny Krnovska (PT)

Rozhledny Úvalno, Cvilín, Hraniční vrch, Buskupská kopa, Zlatý chlum* 4 dny, 12, 16, 14, 18 km* L* Milan Bezděk* vlak 5:06 hod* záloha 400 Kč (ubytování) do 2.9.

 

Listopad

Út 4.11. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 8.11. Horolezecké setkání v BezuchověCA (VHT)

Bezuchov* Dřevohostice – Hradčany – Šišma – Bezuchov* 13:00 cíl běhu na Helfštýn, 16 - 20 hod přednášky z expedic do hor* L* HO Bezuchov, Juráš Balcárek, Karel Ludvík* bus 10:45 hod do Dřevohostic

so 15.11. 43. Za posledním puchýřemCA (PT)

Benešov* Trasy dle propozic* 10 - 50 km* L* KČT Benešov

 

Prosinec

út 2.12. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

So 6.12. 25. Přerovský traverzCA (PT)

Poslední traverz přátel VHT s promítáním z hor a s taneční zábavou* 12 km* L* Otakar Bujnoch* Sokolovna 9:30 hod* startovné 210 Kč do 15.11., sleva 30 Kč

so 13.12. 2. První čaroděj (LT)

Ostružná - Paprsek - Smrk - Staré Město* 25 km* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 5:58 hod

so 20.12. 15. Hostýnské vrchy (LT)

Valmez - Troják - Bystřice* 38 km* SO* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:00 hod

st 31.12. 30. Silvestrovská bouda (PT)

Cíl Kamenná bouda od 10 hod do setmění* L* Sbor dobrovolných hasičů Velký Újezd* bus do Tršic 9:00 a 11:05 hod

Legenda: CA – celostátní akce, (VHT) – vysokohorská turistika, (PT) – pěší turistika, (CT) - cykloturistika, (LT) – lyžařská turistika, (ZT) – zimní táboření, (UT) – ultra trail závod, (B) - běh

                     obtížnost akce, (B) – běh, L - lehké, SO – středně obtížné, O – obtížné, XO – extrémně obtížné

Home