Kalendář akcí VHT Přerov 2003
Termín Název Druh Vedoucí Trasa Obtížnost Délka Odjezd Poznámka
leden 03                
st 1.1. Novoroční výstup na Čekyňský kopec běžky J. Balcárek ml. Přerov – Čekynský kopec L 10 km sokolovna 10.00  
so 4.1. Hostýnské vrchy běžky J. Machálek Valašské Meziříčí-Lazy-Troják-Skalný-Hostýn-Bystřice p.H. SO 38 km vlak 5.58  
út 7.1.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
so 11.1. Nízký Jeseník běžky  T. Beránek Domašov-Jívová-Pohořany-Sv.Kopeček L 17 km vlak 7.10 možnost jet i z Mor.Berouna
so 18.1. Vsetínské vrchy běžky  J. Balcárek Bumbálka-Soláň-Cáb-Vsetín O 45 km bus 7.08   
čt-út 23.-28.1. Lyžařský přejezd Jizerských hor běžky J. Balcárek ml. Jizerka: jednodenní trasy po lehku dle propozic pořadatele L, SO 6 dní vlak 5.22, auto dle dohody přihlášky a záloha 1550 Kč do 3.12.2002
únor 03                
so 1.2. Dálková jízda Potštát-Přerov běžky  J. Balcárek ml. Potštát-Kozlov-pramen Odry-Velký Újezd-Sobišky-Přerov SO 32 km vlak 5.58  
út 4.2.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
so 8.2. Hostýnské vrchy běžky  J. Machálek Hostýn-Troják-Lazy-Valmez  SO 32km vlak 7.23  
so-ne15.-16.2. Vysočina běžky  R. Havelka S:Nové Město n.M.-Ski horel-Tři Studně- Cikháj-Škrdlovice
N:Škrdlovice-Sklené-Maršov-Nové Město n.M.
L 25km denně vlak 5.36 přihlášky a záloha 110 Kč do 4.2.2003
ne 23.2. Oblastní konference VHT schůze T. Beránek Olomouc - - vlak J.Balcárek ml. R.Havelka
březen 03                
so 1.3. Ples sportovců kultura J. Zavadilová Tradiční Ples sportovců, možná hraje Pavel Novák - - Městský dům 20:00 hod. vstupné 100Kč (4 lístky zdarma)
so-ne 1.-2.3. Hvězdicová jízda po Valašsku běžky T. Beránek Vsetín: trasy dle propozic pořadatele SO 25 km vlak 5.58  přihláška a záloha 450 kč do 4.2., večer papučový bál
út 4.3.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Pivovar, „Prdel“ - - 18.30  
so 8.3. Přerovská padesátka DP J. Balcárek Přerov: trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 10, 20, 35, 50 km sokolovna 6:30-9:00  L.Wnuk
pá 21.3. Hasišský bál kultura T. Beránek Tradiční Hasičský bál za podpory Prechezy - - sál SME 20.00 hod. vstupné 100Kč (vstup, večeře)
duben 03                
út 1.4.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
so 5.4. Pochod Přerovského povstání DP R. Havelka trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 8, 15, 25, 35, 50 km MU Přerov, nám. T.G.Masaryka, 7-9:30  startovné 10 Kč
pá-ne 11.-13.4. Školení horských vůdců VHT– teorie VHT J. Balcárek ml., R.Havelka Jesenice – teorie  O - vlak přihlášky do 31.1.2003, Roman Holubjak, Pod ohradou 71/II, 33701 Rokycany, tel.728063129
so 19.4. Sjezd Moravice voda L. Župka Kružberkská přehrada, Moravice     vlastní auta 7.00 SK vypouštění přehrady Kružberk
so-po 19.-21.4. Velikonoční přechod Slovenského ráje VHT J. Pešák doliny Slovenského ráje S   vlak Petrov přihlášky do 31.12.2002, Jiří Pešák, ptiky 6, 75000 Přerov, tel. 581210532d
pá-po 18.-21.4. Velikonoce na klettersteigcích v Hohe Wandu a Raxu VHT R. Štěpančík Dolní Rakousko v Hohe Wandu a Raxu L,SO,O 3,5 dny v pátek 18.4. v 15.30 hod vlastními auty Doprava vlastními auty, nocleh v kempu nebo chatkách, vlastní strava, vlastní výstroj: úvazek, přilba, nutné pojištění
po 21.4. Velikonoční výstup na Kelčský Javorník pěší M. Jakubcová Rajnochovice-Kelčský Javorník-Bystřice p.H. L 16 km vlak 7.23  
so 26.4. Pomoraví pěší J. Zavadilová Litovel podél Moravy-Bíla Lhota- Cholina SO 25 km vlak 6.05 možno i na kole
so 26.4. Za Přerovským zubrem,
Na kole Přerovskem
DP J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 13, 22, 35, 50 km sokolovna 7-9 L.Wnuk
ne 27.4. Na kole za "Pekařem"  cyklo J. Machálek Přerov-Osek-Výkleky-Přerov (v rámci DP Za přerovským Zubrem) L 44 km sokolovna 9.00 Přátelské posezení ve Výklekách u kávy s Pekařem
květen 03                
čt 1.5. První slanění na Skalném lezení J. Balcárek ml. Tesák–Skalný (lezení)-Bystřice p.H. L 14 km bus 7.00  2 smyčky, 2 karabiny, špekáčky, v případě nepříznivého počasí se akce nekoná
so-ne 3.-4.5. Strážovské vrchy pěší R. Havelka P.Bystrica-V.Malín-Sulov (nocleh)-Hričovske Podhradie-Žilina  SO 25 km, 30 km vlak 5.58 ubytování v tur.chatě na Sulově
so 3.5. Moraviánská padesátka DP, cyklo J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 15, 25, 35, 50 km vlak 6.05 Start: Hlubočky-Mariánské údolí, kulturní dům 7-9:30 
út 6.5.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
čt-ne 8.-11.5. Kutnohorsko-Posázaví cyklo J. Zavadilová hvězdicové trasy SO 50-70 km vlak 5.22 přihlášky do 1.4.
čt-ne 8.-11.5. Slezské Beskydy cyklo J. Balcárek, Z.Hlavica Dolní Lomná, jednodenní trasy Kozubová, Čantoryje, .., i do Polska SO 60 km denně vlak  5.00 přihlášky do 1.4., záloha na 3 noclehy 200 Kč na chatě Rohanka, pas nutný
st-ne 21.-25.5. Dny VHT v Jizerských horách VHT J. Balcárek ml. Bílý Potok – túry a lezení na cvičných skalách L, SO   vlak 5.22, auto dle dohody ubytování v chatkách, polopenze, přihlášky a záloha 1000 Kč do 1.4.2003
pá 30.5. Do Kozlovic na pivo Kultura R. Havelka Přerov – Kozlovice, fotbalové hřiště – Přerov L 8 km hřiště 19.00 posezení na hřišti u piva
so 31.5. Putování za Loštickým tvarůžkem DP, cyklo J. Balcárek hlavní akce k 115.výročí KČT, trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 8 – 50 km vlak 6.05 Start: Loštice, hřiště kopaná 7-9
pá-ne 30.5.-1.6. Maďarská termální koupaliště pěší J. Zavadilová Miškolc, Eger L     přihlášky a záloha do 1.4., ubytování v rekreačních domech
červen 03                
út 3.6.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
so 7.6. Bílovecká padesátka DP, cyklo J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 10, 15, 25, 50 km vlak 5.58 Start: Bílovec KCT 6:30-9:30 
so-ne 7.-8.6. Setkání VHT na Třech kamenech VHT J. Balcárek ml. Rodinná turistika se zajištěným lezením, možnost VM VHT L   vlak přihlášky do 17.5.2003, Ing.Jindřich Urban, E.Krásnohorské 2396, 767 01 Kroměříž, tel.581267352z,573336065d,  jindra.urban@tiscali.cz
so 14.6. Memoriál Jaroslava Švarce DP J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 6, 17, 25, 50 km bus 6.15 Start: Velký Ujezd, hřiště 7-9
so 14.6. Moravskoslezské Beskydy pěší J. Zavadilová Frenštát p.R.-V.Javorník-Rožnov p.R. L 20 km vlak 5.58  
ne 15.6. Pohádkový les děti L. Župka Přerov, laguna L   laguna, pořadatelé 9.00, děti 13.00 akce pro děti
so 21.6. Sjezd Moravy voda L. Župka Hanušovice-Moravičany SO 25 km vlak 7.04  
so 28.6. Cyklovyjížďka na Sv.Kopeček cyklo M. Bezděk Přerov-Tršice-Sv.Kopeček-Velká Bystřice-Kokory-Přerov SO 50 km sokolovna 9.00  
červenec 03                
pá-ne 11. – 13.7. Hvězdicový přechod slovenských hor - Roháče VHT J. Balcárek, M. Bezděk Húty - Sivý vrch - sedlo Pálenica, 2. Roháče - Jamnické plesa, 3. Ráčkova dolina - Pribylina SO 3 dny vlak 2:56 stan, spacák, jídlo na 3 dny, vrcholovka, 600 Sk
so-so 19.7.-2.8. Skándinávie na kole cyklo T. Beránek Přerov (bus) – Rostock /D (trajekt) –
Gedser /Dk (kolo) – Kobenhavn (Kodaň) – Helsingberg (trajekt) –
Helsingborg /S (kolo) – Göteborg –
Oslo /N – Lillehammer – Otta – Bergen – Kristiansand (trajekt) –
Hamstholm /DK (kolo) - Alborg -  Hamburg /D (bus) - Přerov
SO,S 15 dní, kolo 921 km, bus 4500 km Kotkova 17, 6.00 bus přihlášky do 1.4.2003, záloha 7 000 Kč (doprava, trajekty, poplatky), 100 Euro na kempy, vlastní strava, kolo treking nebo horské, pojištění, pas ,dobrý spacák
srpen 03                
so 2.8. Podhůřím Jeseníků DP, cyklo J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele SO,O 10 - 50 km vlak 6.05 Start: Lesnice 6 -12 hod
so-ne 2.-10.8. Brněnsko, Vysočina, Moravský Kras na kole cyklo R. Havelka hvězdicové trasy v okolí Brna a Moravského Krasu SO 9 dní, denně 50 – 80 km    přihlášky a záloha 750 Kč do 30.6., nocleh v ter.ubytovnách, zavazadla v brašnách na kole, vlastní strava, náhradní duše, pumpa
so-ne 16.-24.8. Walisské Alpy VHT T. Beránek, J. Balcárek ml. so-ne - cesta tam
po-pá - individuální výstupy v okolí Zerrmattu
so-ne - cesta zpět
O 9 dní Kotkova 17, 6.00, mikrobus + vlast.auta přihlášky a záloha 2800 Kč do 6.5.2003, počet omezen,
doprava mikrobusem a vlast.auty, nocleh ve vlast.stanech v kempu, stravování vlastní,  přilba, uvázky, 2 karabiny, 2 smyce, mačky, cepín, rukavice, čepice, brýle proti slunci, pas, pojištění, 150 CHF na 6 noclehu v kempu a lanovky, 20 Eur na kemp cestou, mapa Kompas c. 87 Mattterhorn, vrcholovka, program a doba pobytu může být  vedoucím akce upravena
září 03                
út 2.9.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
so-ne 6.-7.9. Vinařskou stezkou cyklo R. Havelka, J. Martínek Stražnice a okolí SO 50 km denně vlak 6.05 návštěva vinného sklípku
so 6.9. Ostravsko pěší J. Zavadilová Bohumín-Šilheřovice-Urxův vrch- Ostrava L 23 km vlak 5:58 prohlídka zámku
so 6.9. Zlínská 50 DP J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 12-35 km vlak 6.05 Start: hřiště u přehrady 7-9
pá-ne 12.-14.9. Školení horských vůdců VHT– praxe VHT J. Balcárek ml., R.Havelka ledovcové Východní Alpy (Dachstein) O - vlastní auta,  přihlášky do 31.1.2003, Roman Holubjak, Pod ohradou 71/II, 33701 Rokycany, tel.728063129
pá-ne 12.-14.9. Zkoušky vedoucích a cvičitelů VHT VHT T. Beránek Žďárské vrchy SO - auto 15.00 přihlášky do 30.8.2003, Miloš Stejskal, VUT FAST, Veveří 95, 60237 Brno 2, tel.541147512, shsta@sfce.vutbr.cz, (Beránek, Machálek, Bezděk)
so 13.9. Okolo Holého vrchu cyklo J. Machálek Trasy dle propozic pořadatele SO 42,52,62 km sokolovna 7-9 Vašek Dostál, PSP
so 20.9. Podzimní putování Valašskem DP, cyklo J. Balcárek Trasy dle propozic pořadatele L,SO,O 10 - 30 km vlak 5.58 Start: Val.Meziřičí, Hvězdárna 7-9 
so-ne 27.-28.9. Beskydy-Javorníky pěší J. Zavadilová Vsetín-Cáb-V.Karlovice, V.Karlovice-M.Javorník-Portáž-Nový Hrozenkov SO 27 km, 20 km vlak 5:58 přihlášky do 2.9., záloha 100 Kč
říjen 03                
so 4.10. Krajské setkání turistů k 115.výročí založení KČT VHT J. Zavadilová Brněnsko L   vlak ? Přihlášky do 2.9., VV oblasti KČT Brněnsko, 
ne 5.10. Poslední slanění na Skalném lezení J. Balcárek ml. Tesák – Skalný – Bystřice p.H.  L 14 km bus 7:00 2 smyčky, 2 karabiny, špekáčky, v případě nepříznivého počasí se akce nekoná 
út 7.10.   schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30  
so 11.10. Pochod slováckými vinohrady DP T. Beránek 17+25km: Rohatec nádr. – Dubňany – Mutěnice, 5km: Mutěnice – Mutěnice L 5,17,25 km bus 8:00 aut.nádr. přihlášky do 7.10., jízdné150Kč, ochutnávka burčáku
pá-ne 17.-19.10. Setkání milovníků VHT VHT R. Havelka Sopotnice a okolí -   auto 15.00 přihlášky do 5.10.2003, OKČT Sopotnice, Petr Lžíčař, 56115 Sopotnice, tel. 605740037
so 18.10. Okolo Kančích vrchů cyklo R. Štěpančík Přerov-Dřevohostice-Kelč-Teplice n.B.-Přerov L 50 km zimní stadion 9.00  
so 25.10. Pěšky do Záhoří pěší M. Bezděk Šišma-Lhota-Helšftýn-Lipník n.B. L 15 km bus 8.15, nást.č.22  
listopad 03                
so 1.11. Aktiv sekce VHT schůze T. Beránek Praha Lužiny, kancelář KČT - - vlak 5.31 schválení celostátního kalendáře VHT 2004. metodika, aktivita oblasti
út 4.11. Promítání z letních akcí schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30 Promítání z letních akcí
so 15.11. Horolezecké setkání v Bezuchově kultura T. Koutný Bezuchov - běh, promítání diapozitivů z Himalájí, country bál L - bus 11:05, 14:05, 17:20 aut.st.  
út 25.11. Příprava Kalendáře 2004 schůze T. Beránek restaurace Pivovar, „Prdel“ - - 18-21 hod. PC, projektor
prosinec 03                
út 2.12. Výroční schůze schůze T. Beránek Přerov, restaurace Zlatý hrozen - - 18.30 diapozitivy, video, fotky
so 6.12. Mikulášská kultura HABEKO Výlet do neznáma, merenda     9:30 Sokolovna přihlášky do 2.12.2003, startovné 110 Kč, tombola, dárky, živá hudba Roky 2
so 13.12. Vsacké vrchy běžky J. Balcárek Bumbálka-Soláň- Rožnov SO 32 km bus 7.08  
so 20.12. Hostýnské vrchy běžky J. Balcárek ml. Hostýn-Troják-Lazy-Valmez SO 32 km bus 7.23  
pá 26.12. Štěpánská jízda běžky T. Beránek Trasa bude upřesněna dle sněhových podmínek L 20 km vlak bude upřesněn dle trasy  
ne 28.12. Hostýnské vrchy běžky M. Bezděk Hostýn-Troják-Baťková-Vizovice SO 35 km vlak 7.23  
Zkratky: DP - dálkový pochod VHT - vysokohorská turistika V - veřejná akce, C - celostatní akce, J - jiná akce
Seznam vedoucích akcí:
Jméno Adresa   Kvalifikace Tel.domů, práce, mobil   Mail  
Balcárek Jiří  Bratrská 23, 750 02 Přerov   vůdce VHT 581 219 158, 581 233 317,      
Balcárek Jiří ml., metodik Fügnerova 9, 750 02 Přerov cvičitel VHT 581 738 257, ,776 805 804 jiri.balcarek@volny.cz
Beránek Tomáš Ing., předseda Kotkova 17, 751 24 Přerov   vedoucí VHT 581 211 653, 585 521 243, 602 575 673 tom.beranek@volny.cz
Bezděk Milan 17.listopadu 6, 750 02 Přerov minimun VHT 581 202 132, 581 233 524,    
Havelka Richard Ing., jednatel  Bratrská 25, 750 02 Přerov   cvičitel VHT 581738173, ,732 958 869      
Jakubcová Marta Vaňkova 7, 750 02 Přerov   vedoucí VHT 581 205 364, , 603 544 354      
Koutný Václav  U tenisu 19, 750 02 Přerov   vůdce VHT 581 203 035, 581 252 528, 603 219 292 vaclav.koutny@precheza.cz
Machálek Josef 17.listopadu 34, 750 02 Přerov minimun VHT 581 207 407, , 723 115 998      
Pešák Jiří Optiky 9, 750 02 Přerov     581 210 532, 581 242 428,     
Štěpančík Rudolf Ing. Denisova 455, 750 02 Přerov vůdce VHT 581 210 127, ,602 740 615      
Zavadilová Jana  Budovatelů 3, 750 00 Přerov cvičitel VHT , , 603 931 949    
Župka Ladislav 17.listopadu 14, 750 02 Přerov vedoucí VHT 581 204 549, ,